top of page

Group

Public·252 members

(ΡΟΉ-) Νέα Σαλαμίνα εναντίον Ανόρθωση Αμμοχώστου ειναι δωρεάν 23 Δεκεμβρίου 2023

H Νέα Σαλαμίνα ισοφάρισε στο 14' με το Ζαχαρία Άδωνη μετά από στημένη φάση και εν τέλει το παιχνίδι κρίθηκε από ένα πέναλτι που κέρδισε η ομάδα μας για χέρι ...

15' Το μήνυμα κατά την είσοδο των παικτών. 9' Απειλεί ξανά η Ανόρθωση Μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γκερέρο, έδιωξε δύσκολα ο Μελίσσας. 5' Ακυρώθηκε γκολ της Ανόρθωσης. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, έγινε η σέντρα από τον Τσίκο στην περιοχή και ο Καστέλ με κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Μετά από έλεγχο στο VAR το γκολ δεν μέτρησε. 2' Πρώτη καλη στιγμή στο παιχνίδι. Κεφαλιά του Ντορεγκαράι που νίκησε τον Κορρέα, απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Αρμπολέδα. Στα του αγώνα, η Ανόρθωση είχε την διάθεση στο πρώτο μέρος όμως η Νέα Σαλαμίνα είχε τις κλασσικές στιγμές. Οι «ερυθρόλευκοι» απείλησαν σε δύο περιπτώσεις, όταν η κεφαλιά του Ντιακιτέ σταμάτησε στο δοκάρι και η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοδούλου βρήκε σε ετοιμότητα τον Αρμπολέδα ο οποίος… απογειώθηκε και απέκρουσε εντυπωσιακά. Η «Κυρία» όμως δεν έχασε την… ψυχραιμία της και στο 45’+2 άνοιξε το σκορ με τον Τσίκο που με κεφαλιά «πλήγωσε» την προηγούμενη του ομάδα. Έδωσε αμέσως κόκκινη κάρτα ο Κωνσταντίνος Φελλάς. 52' ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Άμεση απάντηση από τους φιλοξενούμενους. Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Κατσιαρής έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1. 50' ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Εξαιρετική αντεπίθεση από τους γηπεδούχους. Ο Φερέρα έδωσε στον Γκερέρο ο οποίος με σουτ στην κίνηση νίκησε τον Μελίσσα για το 2-0. Φέρει ευθύνη και ο κίπερ της Νέας Σαλαμίνας. 46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Έτσι άνοιξε το σκορ η Ανόρθωση 45'+5 Τέλος πρώτου ημιχρόνου. 45'+2 ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση! Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Τσίκο πήδηξε και πήρε την κεφαλιά. 1-0 για την «Κυρία» με τον 24χρονο να... «Χ»ωρίς νικητή το ντέρμπι της Αμμοχώστου (ΦΩΤΟ & BINTEO)Παρασκευή, 1/9/2023 - 22:13 Παλικαρίσιος βαθμός για τη Νέα Σαλαμίνα στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» καθώς το παιχνίδι με την Ανόρθωση ολοκληρώθηκε χωρίς νικητή (2-2). Οι «κυανόλευκοι» ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0, ωστόσο οι «ερυθρόλευκοι» επέστρεψαν από την… κόλαση και βρήκαν την δύναμη να σώσουν την… παρτίδα. Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός πως η Ανόρθωση έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 55ο λεπτό. Το νικηφόρο σερί της «Κυρίας» έσπασε λοιπόν στην 3η αγωνιστική, ενώ η Νέα Σαλαμίνα κατάφερε να κολλήσει δεύτερη σερί ισοπαλία. 90'+7 Πολλές διακοπές στο παιχνίδι και ένταση μεταξύ των παικτών. 90'+3 Τεράστια φάση για την Ανόρθωση Σουτ στην κίνηση από τον ανενόχλητο Γουαρίς, στο δοκάρι η μπάλα! 90'+1 15 λεπτά ο επιπλέον χρόνος! 90'+1 Αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα. Εκτός ο Μπεχαράνο, μέσα ο Γκουσμάνοβιτς 90' Νέα αλλαγή για τους γηπεδούχους Εκτός ο Φερέιρα, μέσα ο Γουαρίς. 87' Αλλαγή για την Ανόρθωση Εκτός ο Καστέλ, μέσα ο Γκασάμα. 83' Κίτρινη στον Φερέιρα και φάουλ σε καλό σημείο για τη Νέα Σαλαμίνα. 79' Αλλαγή για τη Νέα Σαλαμίνα. Κορομά αντί του Κατσάρη. 76' Σπουδαία φάση για τη Νέα Σαλαμίνα Μετά από κεφαλιά του Ντορεγκαράι, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι! Μέτριος ο ρυθμός στο τελευταίο 10λεπτο μετά την διακοπή λόγω του τραυματισμού των παικτών της Ανόρθωσης. ΑΕΛ εναντίον Άρης ειναι δωρεάν 4 Δεκεμβρίου 2023 Ροή 4 Δεκ 2023 — [ΕΛΕΎΘΕΡΟΣ@] ΑΕΚ Λάρνακας Νέα Σαλαμίνα ειναι δωρεάν 30 Σεπ 2023 — δωρεάν 30/09/2023 Νέα Σαλαμίνα εναντίον ΑΕΚ Λάρνακας Ανόρθωση Αμμοχώστου ... Νέα Σαλαμίνα vs Ανόρθωση Στατιστικά Head to Head Η σοφία στοιχηματίζει καθώς η Νέα Σαλαμίνα κλείνει τα κόρνα με την Ανόρθωση, μια σύγκρουση που πρόκειται να εκτυλιχθεί στον φημισμένο Όμιλο Ν. Παπά Αμμόχωστος- ... Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν το ίδιο αποφασιστικά για να… τελειώσουν το παιχνίδι και στο 50’ ο Γκερέρο με σουτ στην κίνηση διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Τα δεδομένα όμως για την ομάδα του Γκαγιέχο δυσκόλεψαν για δύο λόγους. Στο 52’ ο Κατσιαρής με κεφαλιά μείωσε σε 2-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Κορρέα δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα και έτσι η Ανόρθωση έμεινε με 10 παίκτες (χάνει αυτόματα τα παιχνίδι με Καρμιώτισσα και ΑΠΟΕΛ). Η Νέα Σαλαμίνα προσπάθησε να ισοφαρίσει και τα κατάφερε στο 90'+12 με τον Μιγκελίτο. πληγώνει την πρώην ομάδα του. 45' Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος. 44' Μεγάλη φάση για τη Νέα Σαλαμίνα Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χριστοδούλου... απογειώθηκε και απέκρουσε ο Αρμπολέδα. 43' Συνεχείς οδηγίες από τον Γκαγιέχο. 43' Κίτρινη στον Ιωάννου και φάουλ σε καλό σημείο για τη Νέα Σαλαμίνα. 41' Κίτρινη στον Μελίσσα για καθυστερήσεις. 36' Τεράστια ευκαιρία για τη Νέα Σαλαμίνα Κεφαλιά από τον ανενόχλητο Ντιακιτέ, στο δοκάρι η μπάλα! 32' Λανθασμένες επιλογές από τους παίκτες της Ανόρθωσης Φτάνει στην περιοχή της Νέας Σαλαμίνας η γηπεδούχος ομάδα ωστόσο δυσκολεύεται να απειλήσει ουσιαστικά. Εκνευρισμός και στις τάξεις των ερυθρολεύκων. 22' Η εικόνα του πρώτου 20λεπτου Η Ανόρθωση έχει τον έλεγχο και ψάχνει περισσότερο το γκολ, γι' αυτό και δημιουργεί κάποιες προϋποθέσεις. Από την άλλη, η Νέα Σαλαμίνα δύσκολα πλησιάζει την περιοχή του Αρμπολέδα. [[ΣΉΜΕΡΑ<]<<] Νέα Σαλαμίνα εναντίον Καρμιώτισσα 5 Οκτ 2023 — [ΣΉΜΕΡΑ<]<<] Νέα Σαλαμίνα εναντίον Καρμιώτισσα μετάδοση 2022 6 Οκτωβρίου 2023 Νέα Σαλαμίνα εναντίον ΑΕΚ Λάρνακας ζωντανή 11 (Σήμερα#) Πάφος ... ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ VS ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ H Νέα Σαλαμίνα ισοφάρισε στο 14' με το Ζαχαρία Άδωνη μετά από στημένη φάση και εν τέλει το παιχνίδι κρίθηκε από ένα πέναλτι που κέρδισε η ομάδα μας για χέρι ... Στα τέλη του αγώνα, αμφότερες οι ομάδες είχαν κλασσικές ευκαιρίες οι οποίες σταμάτησαν στα... δοκάρια! Υπενθυμίζουμε πως ακολουθεί διακοπή λόγω υποχρεώσεων των Εθνικών ομάδων, ενώ με την επανέναρξη η Ανόρθωση θα αναμετρηθεί με την Καρμιώτισσα και η Νέα Σαλαμίνα με τον Εθνικό. Εκκρεμεί ο ορισμός των αγώνων από την ΚΟΠ. Live Updates 90'+13 ΓΚΟΛ για τη Νέα Σαλαμίνα! Ανενόχλητος ο Μιγκελίτο έπιασε τη κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2! Κίτρινη σε Τιουνέ και Ντορεγκαράι. [ΤΗΛΕΌΡΑΣΗ**] Ανόρθωση Αμμοχώστου Νέα Σαλαμίνα και 5 Νοε 2022 — vs ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ vs ΑΕΛ Nέα Σαλαμίνα έναντι Πάφος δωρεάν ζωντανή μετάδοση και ροή. Τώρα με το νέο αθλητικό πακέτο Purple ... Απόλλων Λεμεσού εναντίον Νέα Σαλαμίνα και ζωντανή πριν από 6 ημέρες — (ΖΩΝΤΑΝΉ ΜΕΤΆΔΟΣΗ<) Οθέλλος εναντίον Νέα Σαλαμίνα 24 Σεπ 2023 — Καρμιώτισσα Ανόρθωση Αμμοχώστου πριν από 6 ημέρες — Καρμιώτισσα εναντίον ΑΕΛ ... ΑΕΛ Λεμεσού εναντίον Πάφος ειναι δωρεάν 23 Δεκεμβρίου πριν από 3 ώρες — [ΕΛΕΎΘΕΡΟΣ@] ΑΕΚ Λάρνακας Νέα Σαλαμίνα ειναι δωρεάν 30 Σεπ 2023 — δωρεάν 30/09/2023 Νέα Σαλαμίνα εναντίον ΑΕΚ Λάρνακας Ανόρθωση Αμμοχώστου ... [[sport tv!!]'''] Εθνικός εναντίον Ανόρθωση ειναι δωρεάν 10 9 Δεκ 2023 — Ανόρθωση Αμμοχώστου Παραλίμνι ειναι δωρεάν 29 Μαΐο[[Ροή]] Νέα Σαλαμίνα εναντίον Ανόρθωση 10. 2023 πριν από 4 ημέρες — 2 Αυγ 2023 ...